Diskuse

Vážená Sukýnko,je mi 74 let mám vážné kloubí onemocnění těžko chodím a jsem zdejší rodák.Těžko už tedy mohu pro obec něco udělat ,ale v minulosti jsem byl čtyři volební období zvolen jako poslanec MNV byl jsem ve funkci rady MNV a jako předseda stavební komise.Musím podotknout že jako nestraník! V této době procházela obec,co se týče výstavby velkými změnamy,výstavba sauny,stavba hostince se sálem,samoobsluha po celé obci chodníky se záhony,oprava hráze rybníka později pak výstavba kurtu.Všech těchto akcí jsem se manuálně účastnil.Na výstavbě pohostinství jsem byl dokonce vyhlášen a odměněn jako druhý nejlepší brigádník a měl jsem rozhovor v novinách.  Co se týče pana starosty,zrovna předevčírem jsem s ním mluvil a můžete se ho zeptat co jsem mu řekl na jeho práci ai práci jeho spolupracovníků ,co dělají pro obec,jen jsem chválil a nikdy to nebylo jinak!Nevím co si mám o tom všem myset,asi ale to, abych si příště hleděl svého a nestaral se co  se kde dějě.Zařídím se tak.Děkuji paní Urbanové,že se mně zastala je to od ní moc hezké.Děkuji. Míča V.

"Sukýnka" - nelíbí se mi obsah některých vět, které jste užil/a ve Vašem příspěvku. V rámci komunikace v českém jazyce se oslovujeme 5. pádem (vokativem). Tudíž ne pane Dolák, ale vážený pane Míčo. Některé věty jsou velmi neuctivé a urážlivé. Pan Míča má k lomu citový vztah a pouze upozornil na nekalé chování některých návštěvníků. Věta "To by jste snad zvládl" je hodně přes čáru. Napříště prosím pište své příspěvky pod pravým jménem. Za nic neříkající přezdívkou se potom může napsat cokoli. Děkuji.

Pane Dolák,dokážete taky dělat něco jiného ve prospěch obce než napsat že někdo špatně parkuje a nebo že Vám u baráku někdo dělá pořádek.Pana starosty se musím zastat, že to co on dělá pro obec zatím nikdo neohodnotil.Tak mu nepřidělávejte další praáci.A snažte se mu taky nějak pomoct ,třeba se souhlasem OU napsat a umístit tabulku, Na vlastní nebezpečí , nebo, Pozor padá  kámen.To by jste snad zvládl ?Děkujem za spolupráci.Sukýnka

Dobrý den pane starosto,špatně jste si přečetl moji zprávu,jasně tam je napsáno-poslední dobou a né že oní vím dlouhododě.Doufám,že teď už je mezi námi jasno a chápete proč jsem reagoval až teď,a nebo to mám chápat tak,že jsem měl raději držet ústa? Děkuji! V.M.

Dobrý den,chci se jen zeptat zda je možné odvážet kameny z lomu,zejména ty oblé,kulaté.Poslední dobou se tak děje.Důrazně chci připomenout,že se nejedná o lidi místní,ale cizí v autech.Mám dojem,že tyto kameny dokonce dolují a lehce by mohlo dojít k úrazu.Pokud by k takové věci došlo,kdo by nesl odpovědnost?Možná by bylo na místě tam umístnit ceduli s upozorněním na případné nebezpečí.V žádném případě nechci na nikoho žalovat,ale mně osobně se to zdá nemorální a takovouto přírodní zajímavost bychom si měly chránit. V.M.

Dobrý den , odvážení kamenů z lomu není povoleno a nechápu když o této situaci dlouhodobě víte proč neinformuje obecní úřad nebo mě osobně . Celou situaci budu řešit . 

Dobrý den, prosím o info.popelnice se platí na číslo účtu které je uvedené v kontaktech?dekuji

Dobrý den, všechny informace o zaplacení popelnic najdete zde na stránkách obce v části aktuality v pravém horním rohu klepněte na více a zobrazí se starší aktuality. Tam naleznete informace k placení.

Děkuji

Dobrý den všem, nedalo mi to a i já tedy vstoupím do diskuze, jakožto hlavní soused. Musím teda potvrdit,že s některými názory zde se převážně ztotožňuji. Ale na druhou stranu si myslím, že by bylo vhodné přijít za Jirkou a Danou a říct jim to osobně. Jsou hodní a přátelští lidé a pevně věřím, že vás nekousnou (možná ty psi :-) ) a že Vám všem určitě vyjdou vstříc a něco vymyslí. Mějte všichni hezký den. S pozdravem Jirák

Pane starosto,děkuji za odpověď ohledně desinfekce,jedině mě chybí nějaká informace o distribuci,kdo by to případně dodal,je li potřeba vlastní nádoba,zda se předem přihlásit a kde atd. Myslím si ,že by to zajímalo i další občany. V.M.

Dobrý den, co se týče distribuce dezinfekce budu  tento víkend obcházet obec ( dotazník na nádoby komun.odpadu) při tý příležitosti zjistím kdo by měl zájem. Dneska jsem potvrdit objednávku na  prázdné lahvičky  o objemu 100 ml a v počtu 50 ks , které dorazí příští týden . Pokud budete mít vlastní nádobu jsme v pondělí na úřadě, kde vám  zatím  odlejeme 100 ml na č.p. Když bude větší zájem můžeme objednat další. Přednost dostanou starší občané , kteří jsou v rizikový skupině. S pozdravem starosta obce Brloh

Dobrý den rozzlobený občane, nemyslela jsem si, že budu někdy řešit něco s anonymem. Pokud ke mně má někdo výhrady, budu ráda, když si to se mnou vyříká z očí do očí. A co se týká psů, ano štěkají, když někdo prochází kolem plotu nebo na cizí kočku - ostatně jako každý pes ve vesnici a v noci neštěkají. Jinak tato část obce už opravdu už není klidná. Od rána do večera a někdy i do rána tady odněkud řve rádio, případně diskotéka.

Jak jsem psala, ráda si s Vámi rozzlobený občane i s Vámi Mirku popovídám z očí do očí. Zdraví ŠinfeltováDobrý den, i já bych se ráda přimluvila k tomu zda by ta divoká zvěř nešla zkrotit, je to opravdu hlučné a obtěžující a hlavně každý den. Pokavaď majitele nezvládájí výchovu psů, nemají je co mít.

Dobrý den, ano pes prostě štěká tomu se nedá docela zabránit, ale dá se zabránit tomu aby ten pes poslouchal když ho majitel napomene aby přestal štěkat, ale to se bohužel neděje. Tady majitel bohužel poslouchá psa ne pes majitele.

Dobrý den, 
bohužel je pravda, že se nedalo jít na procházku s kočárkem na konec této vesnice, ty psi co vyvádějí to jsem v životě neviděla a samozřejmě mi vždy vzbudili dítě po náročném uspání. 
Opravdu to jiní psi ve vesnici nedělají.

Dobrý den, prosím Šinfeltovi zda by nemohli něco udělat s těma štěkajícíma psama. 
Ano, pes štěká, ale tohle je nezřízený řev divoké zvěře, nereagují ani na okřiknutí majitele. 
Ty psi štěkají neustále na cokoliv každý den, je to otravné a ruší to klid v této části vsi. Na jiném místě v Brlohu takový kravál není, jen tady.
Běžte se projít po vsi a uvidíte sami. Váš rozzlobený občan.

Dobrý den, ta situace se psama u Šinfeltu je už trošku dlouhodobá záležitost a bylo jen otázkou času, že někomu rupnou nervy. Ani se nedivím rozzlobenému občanovi, já sám se této části vesnice vyhýbám obloukem, aby mi nepraskla hlava.

Dobrý den .Chci se jen zeptat zda obec nárokovala nějaké tekuté desinfekční prostředky.V mnoha obcích v okolí je přímo rozvážejí do každé rodiny zcela zdarma.Nevím zda taková možnost existuje,ale každý by to i rád zaplatil jen  kdyby se dala sehnat. Děkuji. V.M.

Dobrý den,na úřadě jsme obdrželi dezinfekci na Covid -19 . Můžeme vám donést omezené množství 100 ml na číslo popisné. Podle potřeby můžeme objednat další .Bohužel nejsou k dispozici nádobky s rozprašovačem.

Dobrý den.

Chtěla bych taky něco napsat ohledně divadla kolem zaražených kolíků na obecním pozemku.
Toho si všímnete,ale koukněte se třeba co se v naší obci děje v této těžské době.Například v našem malém krámku paní Šinfeltová se o něj vzorově stará, což je přínos pro naše starší lidi ve vesnici,že nemusí za nákupem do města.Je zde bohatý sortiment zboží, že lecjaký obchod by mohl ve městě závidět
Velké poděkování Vám paní Danuše.

Dobrý den, Vaše hodnocení mě moc potěšilo a děkuji. 

Teď už jen věřím v to, až bude obecní úřad hledat někoho na udržování zeleně v obci,tak v tomto hojném počtu se přihlásíte.Též přeji hodně zdraví

Děkujeme za odstranění kolíků a cedulí,je mi jasné že občanovi nevadily při jízdě v autě,mají po vesnici nadělané záhonky  ,jen mi vadí stejně jako p.Šrajbrové že se dotyčný stydí podepsat.Díky a hodně zdraví všem Faltysová

Dobrý večer.Již několik dní sleduji s pobavením tuto diskuzi.Proto jsem dnes jela přes Benešovice,abych se na tu hrůzu podívala. Těmi nevkusnými kolíky myslíte těch pár dřívek na obecním pozemku?Kdyby mi to nikdo neřekl,ani si toho nevšimnu Doteď jsem nepochopila,že něco tak nepodstatného může pobouřit tolik občanů.Co já slyšela,sekat trávu v Benešovicich má Krystian Junek a p.Hraba si tam kus ohraničil na usušení,aby mu to traktorem neposekal.Jinak za mě to nechte zarůst vysokou trávou, kolíky nebudou vidět a hned bude po problému.Tímto chci poprosit občany,aby zde řešili důležitější věci pro chod obce

Jen pro pořádek,  já trávu na pozemku Benešovic nikdy nesekal. Jezdí tam sekat muj bratranec. A to pouze na příkaz Pan Starosty. Takže pokud ví o tom že tam chce Pan Hraba sušit seno. Tak nás tam posílat nebude. A opět není důvod k tomu tam mít nějaké cedule.  A vůbec má li Pan Hraba potřebu si něco ohraničovat kvůli tomu, abych já neposekal něco co jsem nikdy nesekal. Může přijít přím za mnou kde bydlím ví a může mi to říct že si tam bude sušit seno. Nemusí pak vznikat takovéto nesmyslné debaty....Protože řešením takovýchto kravin akorát odradíte Pana Starostu od toho aby více kandidoval. Za mě lepší starosta než Aleš Drahokoupil nebyl. A asi jen tak nebude.  

Vážený občane. Nevím proč se nemůžete podepsat, asi si za svým názorem nestojíte. Ale správně jste napsal, že náves seká Krystian Junek, tak mu snad stačí říct co nemá sekat a je po problému, nemusí se kolíkovat.
Přeji všem hodně zdraví.
Šrajbrová

Vážený pane starosto,nikdo zajisté nechce odsouvat větší problém-koronavirus,ale opatření na virus již řeší vláda a vy jste také podnikli potřebné kroky,kdy se  obec BRLOH uzavírá pro jiné vesnice a ruší se návštěvy na obecním úřadu.Proto jsme vás žádali o vyjádření touto cestou k nevzhledným kolíkům a tabulkám na návsi, na kterou všichni máme výhled.A nechápeme ohraničení,když nikdo z obce Benešovice tuto náves nemá v plánu sekat !!!!Zajisté budeme rádi,když se o sekání někdo postará,ale myslím že není potřeba zatloukat kolíky s cedulemi a doufáme,že má pan Hraba dohodnuté sekání ještě s někým,kdo doseká zbytek za kolíky.Přeji všem hezký zbytek dne a hodně zdraví,Faltysová

chtel jsem znát jen váš názor nebo postoj. a ono bohužel nic...
Tak hezký večer

V dnešní době jsem se domníval že budeme na stránkách obce řešit zásadnější otázky okolo nákazy koronavirem. Ale Benešovice řeší estetický vzhled návsi. Bohužel. Zapomeňte na dřevěné kolíky a řešme opravdu vážnější problémy. S pozdravem starosta obce

Dobrý den.
Předpokládám, že bychom Vás v současné situaci hromadnou návštěvou na úřadě moc nepotěšili. Reakce obecního úřadu na naše připomínky mohou být veřejné, stejně jako naše dotazy.
Děkuji a přeji hezký den. Šrajbrová

Zdravím všechny sousedy. Vím, že jsme všichni rozumní a na žádný obecní úřad přece v době, kdy platí nařízení celoplošné karantény a usnesení Vlády ČR č. 215, a v době, kdy ostatní úřady vyzývají, aby občané zvážili návštěvu úřadů, nikdo nikam nepojede. Nechápu proto dost dobře odpověď pana starosty, proč nás vyzývá k osobnímu jednání. V zastupitelstvu obce mají Benešovice svého zástupce, který jistě bude hájit zájmy svých voličů. Budeme se těšit, že zvítězí zdravý rozum a pan Hraba odstraní nevkusné označení obecního pozemku v obci. Kuchyňková

dobrý den

já myslím že vše je tady napsané co se obyvatelům Benešovic nelíbí kolíky na návsi tak proč to řešit na obecním úřadě 

Dobrý den, pokut máte jakékoliv připomínky k obecním pozemkům rád Vás uvítáme na obecním úřadu  v úředních hodinách. 

Dobrý den. Před týdnem jsme psali panu starostovi, když z obou stran naší cesty pan Hraba zatloukl kolíky. Odpovědí pana starosty jsme celou záležitost pokládali za vyřízenou. Včera jsme se nestačili divit... Trávu v Benešovicích dle vyjádření sousedů nikdo sušit nechce, tak nechápeme kolíky vylepšené o ceduli a připojujeme se k reakci všech. Víme, že pronájem obecních pozemků má svá zákonná pravidla a postupy, které se musí dodržovat a někdo za to odpovídá ... Svérázný postup pana Hraby o "pronájmu pozemku" je úplně mimo.Kuchyňkovi

Dobrý den , rovněž se chci připojit k připomínce již zde napsané . Z jakého důvodu jsou na návsi zatlučené kolíky ? Hyzdí to profil návse . To přece není žádné políčko nebo dokonce stavební parcela .  

Díky za odpověď s pozdravem Čerňanský 

Dobrý den,již je to tu napsané,ale také se připojuji k p.Sotonovi a p.Šrajbrové s připomínkou.

Dnes jsem si zašla do schránky a nevěřila svým očím,po návsi kolíky a cedule-majetek obce Brloh,jen mi toto ještě chybělo na další části návsi-to už není majetekl obce?- okolo rybníčku.A tohle snad všichni víme,že je náves obce a nikdo z nás jí už neseká,tak nevím co znamenají ty kolíky mezi kterými je to posekané a co ten zbytek,dětské hřiště+okolo schránek a křížku a celý val až k silnici a 1/3 návsi okolo rybníčku ?,to budeme nechávat zarůstat.Kdo se postará o tento zbytek.Děkuji za vysvětlení a přeji hezký den Faltysová

Dobrý den.
Připojuji se k připomínce p. Sotony, rovněž mě není jasné, proč musíme mít v Benešovicích na návsi natlučené kolíky. Pokud si p. Hraba chce náves pronajímat na sekání trávy a sušení sena nic proti tomu, ale snad není nutné si prostor ohraničovat nevkusnými kolíky.
Prosíme o sdělení, zda je o této akci obecní úřad informován a zda s tím souhlasí. Děkuji za odpověď. Šrajbrová

dobrý den nechápu kolíky na návsi v Benešovicích a ještě vylepšené nápisem majetek obce Brloh . Prosím o nějaké rozumné vysvětlení. Myslím že panu Hrabovi nikdo ubližovat nechce tak znáz nemusí dělat pitomce.  přeju krásný den V. Sotona

 

Děkuji za odpověď,pokud by mě nohy sloužily určitě bych vaše doporučení využil,ale zatím jsem odkázán na internet.Myslím že této možnosti využívá více lidí a né jenom já a informace o dění v obci nemůže být nikdy na škodu.Děkuji!  V.M.

Dobrý den,měl bych jednu připomínku nešlo by uveřejnit zápisy ze zasedání zastupitelstva na internetu dříve,nežli je to doposud.Předem děkuji. V.M.

Dobrý den, zveřejňování zápisů ze zasedání Zastupitelstva obce Brloh, na webu obce, činíme nad zákonný rámec povinností obce, a to většinou neprodleně po ověření zápisu ověřovateli, cca 10 dní. Tentokráte máme zpoždění..., za což se omlouvám. Pokud chcete mít aktuální informace o zasedání zastupitelstva obce, doporučuji se těchto zasedání účastnit. S pozdravem Luboš Minařík 

Dobry den.

Chtěl jsem se optat zda jsou nějaké nové informace ohledně vybudování místní kanalizace. Zda je to stále v nedohlednu ,nebo se řádově v průběhu pár roků něco začne dít? Děkuji

Dobrý den, Obec Brloh má v současné době vydáno územní rozhodnutí na stavbu "Splašková kanalizace Brloh", Dalším krokem by mělo být zadání zpracování projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení této stavby, nicméně toto zatím nebylo zastupitelstvem schváleno. S pozdravem Luboš Minařík

Čau, 
u hasičky jsou podle mě 2 kontejnery na papír zbytečný, kor když to vetšinou lidi všechno spálí. Dejte tam radši zelenej na sklo. 

Ahoj, ten tam bohužel být nemůže, kvůli drátům NN. Při vyprazdňování by to bylo nebezpečné, a tak to tam SOP a.s. nechtěl. S pozdravem Luboš Minařík 

Ani dnešní mlha nezakryla velký nepořádek okolo kontejnerů vedle naší opravené hospody. Plastová všehochuť se hromadí všude kolem a trčí z kontejnerů, Alespoň by stačilo vše pořádně přimáčknout a zastrčit. U kontejneru na papír jsou volně položeny obaly od vajec, které jsou vyrobené již z vícekrát recyklovaného papíru. Tyto obaly patří do směsného odpadu nebo je můžete přihodit do kompostu ke zpracování žížalám. Do směsného odpadu je také dobré ukládat znečištěný papír - třeba použité krabice od pizzy. Tyto předměty zbytečně zabírají místo pro jiný odpad. Papírové krabice je také nutné sešlápnout a ztenčit. Děkuji Všem za spolupráci. 

Hosté hostince U Vavřince mají výhrady k špatnému přístupu k hostům od výčepní Petry Kurkové. Stěžují si na ni i občané sousedních vesnic a máme za to škodí reputaci hospody. Žádáme obecní úřad o nápravu.

Prosím autorku a případně celou skupinu nespokojených hostů , aby své  tvrzení dokázali.  Péťa Kurková jednala vždy  dle pokynů  provozovatele. Kde jsou ty časy,  kdy si lidé  věci říkali  osobně.  Jsme Vam kdyztak  k dispozici v naší novostavbe. Děkuji VH

Dobrý den, prosím pana Lukáše Štěpánka, aby si tu řvoucí malou motorku, se kterou neustále lítá tam a zpátky po vesnici tůroval někde za vesnicí či v servise. Opravdu když už je to týden v kuse a ještě přidá plyn tak se to nedá vydržet. Rozhodně to není příjemné. 

Děkuji za odpověď s panem Kubátem jsem hovořil o této věci několikrát  ale v ŽADNEM připadě z toho nechci dělat exekuční případ,aby to řešil OU jde mě jen o trochu pochopení a tolerance k ostatním.Svoje důvody jsem vysvětlil už dříve.V.M.

Dobrý den,pane místostarosto najděte si chvilku a přijeďte se mrknout do dolů,jak to vypadá na parkovišti u struhy,které jsme si svépomocí zpevnili,abychom se tam mohli bez problému otáčet.Přesně u prostřed stojí velká dodávka vašeho kamaráda,kterého jste se zastával .Stojí tam už dost dlouho v rohu pak vrak os. auta.Dneska ráno mě přivezly nábytek,řidič se tam chtěl otočit,ale bohužel nemohl ani s nacouváním.Musel couvat zpět ,až do další ulice což není dvakrát bezpečné,to mně inspirovalo abych vám připoměl náš problém.Celé mně to připadá jako provokace.Je čas prázdnin a lom navštěvuje dost lidí,proč by toto parkoviště nemohlo sloužit svému účelu nerozumím  tomu.Děkuji za odpověď. V.M.

Dobrý den, včera jsem jel kolem, takže vím jak to tam vypadá... Pokud víte, komu patří vrak vozidla, ten tam asi opravdu nemá co dělat, pokusíme se zařídit, aby byl odstraněn. Pokud Vám vadí parkování dodávky pana Kubáta v místě, zkuste nejprve oslovit přímo jeho osobně, a domluvit se, pokud jste tak již neučinil.... Když se nedokážete domluvit, zkusíme věc s panem Kubátem projed na OÚ. S pozdravem Luboš Minařík 

Dobrý den, vlastník vraku je znám, a byl již před časem vyzván o odstranění vraku z obecního pozemku. Bohužel tak doposud neučinil. Vlastník vraku bude opakovaně telefonicky vyzván k odstranění... Pokud nebude odstraněn, budeme hledat právní cestu, jak vrak odstranit... S pozdravem Luboš Minařík 

Najdete paní Labudová,zkuste se obrátit na našeho občana pana Benedu Mirka,je velice šikovný elektrikář a hrozně hodný člověk.Myslím si,že vám pomůže jako pomohl už mnoha lidem v obci. V.M.

Dobrý den mám dotaz,najdu tady v Brloze nějakého elektrikáře co by zapojil troubu a varnou desku prosim?budu ráda za kontakt,děkuji moc.Labudova

Dobrý den , chtěla bych se jen zeptat . Téměř na konci slepé ulice kolem rybníka vznikla velmi praktická plocha pro otáčení vozidel nebo náhodné parkování . Musím ze svého pohledu říci , že to bylo velmi potěšitelné , vzhledem k tomu , že cesta kolem rybníka je úzká . Včera se to však změnilo a smysluplná plocha se proměnila v zaprovázkovaný nesmysl s nápisem zákaz skládky .Bude ještě někdy možno tuto plochu prakticky využívat ?

Děkuji za odpověď  Klembarová Jolana

Dobrý den, násyp byl za hrází vytvořen z důvodu požadavku občanů na možnost otáčení na hrázi rybníka, ve slepé komunikaci. Bohužel poslední dobou je vyžíván jako skládka bez povolení OÚ. Místo jsme se rozhodli označit nápisem "Zákaz skládky", aby již nedocházelo ke svévolnému rozšiřování násypu. Tabulka byla provizorně umístěna na provázku. V současnosti je již umístěna na sloupku a točna může dále sloužit svému účelu. S pozdravem Luboš Minařík 

Pane Minařík,děkuji za odpověď z této vyplívá,že se touto věcí už nebudete zabývat.Přesto mně je velice líto že jsem investoval práci,dost volného času,námahu a v neposlední řadě i financí,za benzín do traktůrku,a to vše zcela zdarma.Na celé akci se podílela i má rodina a to všechno proto,abychom upravily toto místo k pohodlnému otáčení bez zbytečného nacouvávání.Pokud tam,ale stojí nějaké větší auto je to problematické.Myslím si ,že majitel dodávky má dostatek prostoru pro parkování jak na svém velikém dvoře u domu,tak na komunikaci před domem,kde by neblokoval  průjezd,tak třeba u svého pozemku hned za struhou.Mám dojem,že jde spíš o neochotu otevírat a zavírat vrata.Omlouvám se za své vyjádření k této věci ale jsem zvyklý že když mi není něco zcela jasné,že se zeptám a už vůbec nechci někomu škodit.Děkuji