Diskuse

Výsledky voleb : účast 73,33 % z toho 142 platných hlasů .
 
1. Mirek Topolánek, 6 hlasů 2. Michal Horáček, 15 hlasů 3. Pavel Fischer, 11 hlasů 4. Jiří Hynek, 2 hlasy
5. Petr Hannig, 1 hlas 6. Vratislav Kulhánek, 0 hlasů 7. Miloš Zeman, 60 hlasů 8. Marek Hilšer, 9 hlasů
9. Jiří Drahoš, 38 hlasů

Co se týče požáru u pana M. Štěpánka je obec připravena nabídnout jakoukoliv pomoc. Kdo bude chtít, může přispět a částku přinést na obecní úřad nebo mé osobě ,rád vybranou částku předám. Samozřejmě musí sám p. Štěpánek říct, co by potřeboval. Sám sem ho informoval, že je obec připravena nabídnout pomocnou ruku.

V sobotu 6. 1. 2018 proběhla v naší obci Brloh a části Benešovice Tříkrálová sbírka. Částka, která se vybrala, je 5 405,-. Děkuji všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou.

Dobrý den, jen pro porovnání: loni, když k nám byli vysláni Tři králové přes Charitu bylo vybráno pouze 1680 Kč. Naše místní děti za doprovodu p. starosty a p. Urbanové vybrali 3x více a za to jim patří dík.  

Dobrý den, Ahoj (Alesi, Lubosi) napadlo mne ze bychom mohli jako obec udelat dobrocinnou sbirku pro Martina Stepanka. To co se stalo je opravdu strasne a nedovedu si prestavit kdyby se to stalo mne nebo komukoliv nekomu dalsimu. Preji hezky den.

Dobrý den, tímto bych chtěl poděkovat místní JSDH Brloh při včerejším zásahu, kteří pomáhali při likvidaci požáru objektu v naší obci. Ukázalo se že, jednotka je plně připravena zvládat úkoly potřebné k plnění náročných povinností pro které je jednotka zřízena. Děkuji a přejí co nejmíň takových zásahů.

Dobrý den, místní rozhlas byl opravován týden před vánocemi, kdy bylo zjištěno, že odešly základní desky od zvoničky až po pana Klenku. V dolích rozhlas fungoval. Tato technologie vysokofrekvenčního přenosu je velmi náchylná na provoz. Buď se řeší základní desky, nebo dobíjecí baterie. V příštím roce máme jisté řešení, které doufám vyřeší celou problematiku.

V dolích stále neslyšíme místní rozhlas! M.

Nová zvonička a její vysvěcení,další velice povedená a vydařená akce včetně počasí.Všechno vyšlo a to díky lidem kteří umějí a hlavně chtějí něco pro obec udělat.Velice pěkné a ve spojení výstavky v hostinci i poučné.Musíme poděkovat všem,kteří se na těchto akcích podílejí.Je vidět,že se mladší generace o to co se v obci děje opravdu stará a to je velice dobré.Děkuji!  V.M.

Dobrý den,čekal jsem,že se někdo vyjádří,ale bohužel tak to udělám sám.Všichni musíme upřímně poděkovat všem kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na 3.ročníku Brložského trilobita.Akce velice vydařená a bez obětavosti lidí nemyslitelná.Tato akce se stává tradicí,která prosazuje naší obec v tom nejlepším světle.Je potřeba ocenit snahu a práci lidí kteří věnovali svůj volný čas pro zábavu ostatních.Ještě jednou velký dík všem! V.M.

Dobrý den, neměl by někdo fotky z hasičské soutěže konané dne 27.5.2017 v Brlohu? Kdyby byly, bylo by ideální zmenšit velikost souboru cca pod 1000 kB a donést v podělí v úředních hodinách na "flešce" na OÚ. Děkuji. 

Omlouvám se, mám doplňující info, že se jedná o Brloh u Křemže, takže ho u Vás hledáme zbytečně.

Dobrý den, moc prosím, pokud to není tajná informace, pomůže nám někdo s kontaktem na pana Libora Farského/71 let z Brlohu? Chodí na seniorský web www.i60.cz, kde se virtuálně scházejí senioři z celé republiky. Ze svého e-mailu se ozval naposled 3.2.2017 s tím, že je v nemocnici a je tam špatné připojení. Budeme rádi za zprávu, kde ho najdeme. Děkuji, odpovědět můžete na můj e-mail: helenka2@seznam.cz. Děkuji.

Dobrý den,napadlo mně ,když máte  anketu co za akce k oslavám obce ,požádat veterán klub z Přelouče o ukázku,případně jízdu obcí hystorických vozidel.Na konec předseda klubu pan Havrda je náš občan.Nevím zda to je dobrý návrh,když tak se omlouvám. V.M.

Dobrý den, s panem Havrdou je domluvené, že se s klubem veteránů zúčastní našich oslav.

Děkuji vřele za odpověď.M.

Dobrý den,je velice dobré že bylo věnováno tolik peněz na opravu hospody U Vavřince,ale mám dojem že by se našly nějaké peníze na lepší vzhled čelní strany hospody.Určitě by stačilo použít fasádní barvu a vzhledu budovy by to jen prospělo.Domnívám se že by to nebyla tak velká investice a tato část  budovy by si to už zasloužila.Děkuji. M.

Dobrý den, úprava čelní stěny v hostinci U Vavřince se probírala na posledním zasedání zastupitelstva, kde bylo řečeno, že kosmetické úpravy budou provedeny na jaře roku 2018 před plánovanými oslavami obce. S pozdravem starosta obce.

Dne 3.12.2016 jsem se z dcerou účastnil Brlohžské akce Mikuláš, rozsvěcení stromků.

Velice zdařillá akce, která ukázala na obraz, že vesnice žije a lidé dokáží v dnešní době být přátelští.
Setkání pod stromečkem se svařákem a vánočkou nastolilo příjemnou, mírumilovnou dobu.
Velký dík a vesnice, ať dál žije.

Přidány 4 nové fotografie od pí. Svobodové do alba http://www.brloh.net/fotogalerie.html?albumId=58# - na konec alba.

Oprava hráze a návse v Brlohu v roce 2011 fotky: http://jirkavo.rajce.idnes.cz/Oprava_hraze_a_navse_Brloh_2011/

oprav hraze

oprava hraze

Popisky u historických fotografií od pí. Svobodové byly dopsány, dle dodaných dat. Na stránku obecní knihovny  http://www.brloh.net/knihovna.html byly vloženy seznamy knih, které si je možno zapůjčit.  

Ukázka: 1.foto od p.Svobodové,domnívám se že se jedná o div. předst. v údolíčku u červené skáli ,podle pozadí za kulisou.Ve 2.řaděod spodu 1.z leva by mohl být p.Bína Jos.3.řada 1.z leva pan Trojan Jar. a úplně vpravo p.Václavek Jos.,4.řada 2. z prava p.Novotný Jar.

Děkuji za od pověď,ale nemyslel jsem si že by tam mohl psát každý co by chtěl ,ale ten komentář někde soustředit ať už písemný nebo přes počítač.Nevím jestli to je možné,ale určitě by to bylo k prospěchu věci.Mnoho lidí určitě pozná na  fotkách některé lidi a i prostředí kde byly pořízeny a bylo by dobré to zdělit i ostatním.Podle mého názoru by ty k   rásné fotky měli daleko větší  výpověď.Děkuji.

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jakým způsobem by šlo dodat nějaké komentáře k těm nádherným historyckým,ale i ostatním fotografiím.Určitě starší lidé poznávají některé lidi,budovy i prostředí.Myslím si že by to bylo jen k prospěchu všech.Je to nádherná část historie naší obce,ale i vzpomínky na minulost.Díky lidem ,kteří tyto materiáli poskytnou. Děkuji !

Dobrý den, fotky jsem kompletně popsal dle údajů uvedených pí. Svobodovou na fotografiích. Nebylo to popsáno tak detailně, ale bohužel mě asi systém odhlásil a když jsem to dokončil, tak popisky tam nebyly. Až bude čas, tak to popíšeme. 

V současné době je možné na webu upravit komentář k fotce. Nicméně toto může provést uživatel po přihlášení a musí mít nastavené oprávnění pro komentování fotek. Je na vedení obce, zda umožní komentování fotek anonymním uživatelům nebo umožní registraci nových uživatelů. Pokud v tomto ohledu budou nové požadavky, pokusím se na webu provést úpravy co nejdříve.
Příklad komentáře je u fotky s kaprama v bedýnce ve fotogalerii Výlov rybníka 2015 

Je skvele, kolik se do fotogalerie dostalo postupne prispevku, jak se lide nechali inspirovat - skvela sbirka a dokumentovani historie obce. Neslo by to komentovani udelat kompromisem? Anonymni uzivatel by mohl okomentovat jakkoliv, ovsem bez okamziteho zobrazeni, ktere by musel schvalit k publikovani registrovany uzivatel / zastupce bce - po precteni jednorazove apd. Diky - a jeste rikam, vyborne zpracovane stranky, plne obsahu.

Přeji všem hezký den,chtěl bych jen pochválit pana Pavla Urbana jakou perfektní práci odvádí při sekání trávy v lomu a na skále.Vím,že seká i jinde a také asi dobře,ale tady je opravdu posekáno pěkně v dost obtížných podmínkách.         Děkuji !

Dobrý den,v Dolích neslyšíme místní rozhlas,nevím kde je problém,ale od té doby co je provoz bezdrátový stále to zlobí.Děkuji.

Dobrý den, děkujeme za informaci. Servis rozhlasu byl již naplánován a objednán dříve. Funkčnost bezdrátového rozhlasu bohužel není stabilní. Budeme se snažit dát to do pořádku. 

Dobrý den,napad mně nápad, možná by stál za úvahu,možná ne.Vzhledem k tomu jak je v sočasnosti upraven lom a celá skála tak mně napado,zda by nebylo možné vybudovat na tomto místě,které si o to přímo říká,malou vyhlídkovou plošinu? Nemyslím žádnou monumentální rozhlednu,ani by to nemuselo být příliš vysoké,ale určitě by tento objekt zatraktyvnil tuto lokalitu i prestiž obce.Ztohoto místa je překrásný výhled do okolní krajiny a byla by škoda toho nevyužít.Myslím si zda by se v tomto případě nedalo využít pomoci  Regionu Železné hory,nebo snad i evropských dotací,případné pomoci jiné.Děkuji!

Dobrý den, v letošním roce máme rozjednaný posezení s ohništěm v dolní části lomu, které by využili návštěvníci cyklostezky. Plošinu, o kterou Vám jde, si z hlediska bezpečnosti nedovedu představit, jak by obec zabespečila. Dnešní bezpečnosti předpisy jsou dost přísné.

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o informaci, jestli je možné fotografie uveřejněné ve fotogalerii, konkrétně se mi jedná o historické fotky, nějakým způsobem uložit do pc. Nedaří se mi to, uloží se mi vždy jen v malém formátu. Děkuji předem za odpověď.

Dobry den, u prohlizeni fotek jsem doplnil tlacitko "Ulozit fotku" (pokud se vam tlacitko nezobrazuje, doporucuji provest reload stranky - napr. pomoci klavesy F5). Po kliknuti na tlacitko se vam objevi dialog pro ulozeni fotky (zkousel jsem u Firefoxu, Chrome) nebo se vam fotka otevre do noveho okna / zalozky (u IE 11). Pripadne kliknete pravym tlacitkem mysi na tlacitko "Ulozit fotku" a z kontextove nabidky vyberte moznost "Ulozit odkaz jako.." (nebo "Save target as..")

Dobrý den,chtěl bych se zeptat ,kdo a proč se likvidují stromy podél silnice na Jankovice.Děkuji.

Dobrý den, vlastníci dotčeného pozemku požádali příslušný orgán ochrany přírody o povolení kácení dřevin rostoucích mimo les. Tento i na základě doporučení Zastupitelstva obce Brloh žádosti vyhověl a kácení povolil. Kácení provedla firma, kterou si vlastníci na kácení najali. 

Dobrý den,bývalo dobrým zvykem,že před každým hlášením v míst.rozhlase se hrála nějaká písnička,aby lidé měli čas vyjít ven a hlášení si poslechnout.Bohužel se tak neděje a zrovna poslední hlášení mnoha lidem uniklo ,takže nevíme co bylo oznámeno.Určitě to přispěje k lepší informovanosti obyvatel obce! Děkuji.

Dobrý den, před každým hlášením veřejného rozhlasu pouštíme nějakou hudbu či spíše melodie, jak se to vždy dělalo. Současná melodie není tak výrazná, je možné, že jste ji přeslechl. Zkusíme časem sehnat něco lepšího, třeba nějakou budovatelskou píseň, ale kvůli OSE to asi nedopadne. Obsah hlášení: dne 2.2.2016 bude ČEZ provádět odečty elektroměru. Zpřístupněte elektroměry nebo zanechte stav elektroměru na viditelném místě.   

Nové stránky jsou opravdu moc pěkné,až na tu fotku na úvodní stránce.To jsem připomínal ještě než vyšly.Chtěl bych se ale zeptat kam se poděli ty hystorické fotografie co nafotil F.Jičinský,je možné je někde dohledat nebo jsou definityvně pryč? Nám starším totiž mnohé připomínaly ,byl to pohled do minulosti i vzpomínka na lidi,kreré jsme znali.Děkuji!

Odkaz na starou verzi stranek naleznete v dolni casti webu s odkazy (Stara verze webu). Stare fotogalerie uz jsou k dispozici i na novem webu - najdete je ve fotogalerii v kategorii Historicke. Foto na uvodni strance je samozrejme mozne zmenit, staci dodat vhodnou fotku  

Dobrý den, původní webové stránky je možné zobrazit na adrese http://brloh.net/old/ jsou schované za novými. Někde na ně bude v budoucnu uveden odkaz, možná zrovna ve fotogalerii. 

Jinak jsem hlavne zapomnel dodat, ze ty stranky jsou velice prehledne a kdejaka vetsi obec by mohla zavidet. Ten brouk co se tam drive pohyboval po uvodni strance (asi jako ukazka, ze to webmaster umi) byl uz po letech trochu trapny. Dekuji za jeho vypusteni zpet do prirody  

Hura, jsem prvni  Ale ta fotka na uvodni strance fakt neni zrovna reprezentativni. Je to sice hlavni bod obce, kde toho proste moc k foceni neni, ale nedalo se to vyfotit alespon bez tech stinu v jinou denni dobu?

Stranky jsou porad ve vyvoji a i fotka banneru bude casem zmenena. Pokud mate vhodnou fotku - je nutne pocitat s vyrezem fotky do banneru - muzete ji predat / poslat ...