Diskuse


Změnit kód
   
min. 4 znaky
 

Dobrý den,mám žádost prosím zda někdo z občanů nemá fotografii vojenského autobusku,který vlastnil místní hasičský sbor.Jednalo se o zn.Citroen z válečné doby.Byl bych velice rád kdyby mi ji mohl zapůjčit k ofotografování.Jedná se o dobu z konce padesátých a začátku šedesátých let.Děkuji.Míča V.

Děkuji za vyčerpávající odpověď,ptal jsem se proto,že jsem uvažoval o zřízení domácí čističky.Můj kamarád má s tímto zařízením velmi dobré zkušenosti. Ještě jednou díky. V.Míča

Vážený pane Míčo, V současnosti má obec Brloh vydané platné uzemní rozhodnutí na stavbu Kanalizace Brloh, která má být vedena do veřejné kanalizace v Přelouči. Situace kanalizace je k dispozici v záložce Dokumenty obce. V současnosti není zastupitelstvo rozhodnuto pokračovat v dalších krocích ...., kterými by bylo zadání dalšího stupně projektové dokumentace, podání žádosti o dotaci na tuto projektovou dokumentaci, vydání stavebního povolení....V zastupitelstvu probíhá neoficiální diskuse o systému odkanalizování obce (zřízení vlastní ČOV). Termín realizace je v současnosti neznámý. S přáním krásného dne . Luboš Minařík 

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda bude uskutečněna výstavba hloubkové kanalizace,případně i přibližný termín,pokud je znám.Myslím si,že to bude zajímat i další občany. Děkuji za odpověď. Míča V.

Dobrý den, letošní TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA se konala netradičně. Pokladnička byla umístěna v místním obchodě. Po otevření zapečetěné pokladničky se sečetla suma 1. 680,- Kč. ( v roce 2020 to byla částka 7. 802,- Kč).Všem dárcům patří velké poděkování a snad v lednu 2022 proběhne sbírka opět normálně.

Dobrý den, neztratilo se někomu z Brlohu malé černé kotě???

Kotě předáno majiteli, moc děkujeme OU!!! Jana, Adam

Vážení spoluobčané, chci upozornit, že příspěvek podepsaný iniciály JM nenapsala Jaroslava Marková, jak se někteří mylně domnívají, a ani nikdo z mé rodiny. Je mi to velice nepříjemné, mrzí to hodně, nejsem typ člověka, který řeší stížnosti na webových stránkách. Příspěvek je datovaný do doby nouzového stavu a koronavirové pandemie, to jsem měla opravdu jiné starosti. Časově spadá do mé pracovní doby a je naprosto vyloučené, abych příspěvek mohla napsat. Bohužel si myslím, že ani příště se pisatelka nepodepíše celým jménem, možná je na zvážení, zda ponechat diskusní fórum na stránkách obce. Občané by pak stížnosti osobně řešili na úřadě, nebyla by možná anonymita a nedocházelo k mylným spekulacím, kdo příspěvek napsal, čímž vznikají nepříjemnosti dalším občanům. Případně by sousedé řešili spory přímo mezi sebou a obecní úřad tím získal více potřebného času na řešení důležitých záležitostí. Děkuji Jaroslava Marková

Vážená Sukýnko,je mi 74 let mám vážné kloubí onemocnění těžko chodím a jsem zdejší rodák.Těžko už tedy mohu pro obec něco udělat ,ale v minulosti jsem byl čtyři volební období zvolen jako poslanec MNV byl jsem ve funkci rady MNV a jako předseda stavební komise.Musím podotknout že jako nestraník! V této době procházela obec,co se týče výstavby velkými změnamy,výstavba sauny,stavba hostince se sálem,samoobsluha po celé obci chodníky se záhony,oprava hráze rybníka později pak výstavba kurtu.Všech těchto akcí jsem se manuálně účastnil.Na výstavbě pohostinství jsem byl dokonce vyhlášen a odměněn jako druhý nejlepší brigádník a měl jsem rozhovor v novinách.  Co se týče pana starosty,zrovna předevčírem jsem s ním mluvil a můžete se ho zeptat co jsem mu řekl na jeho práci ai práci jeho spolupracovníků ,co dělají pro obec,jen jsem chválil a nikdy to nebylo jinak!Nevím co si mám o tom všem myset,asi ale to, abych si příště hleděl svého a nestaral se co  se kde dějě.Zařídím se tak.Děkuji paní Urbanové,že se mně zastala je to od ní moc hezké.Děkuji. Míča V.

"Sukýnka" - nelíbí se mi obsah některých vět, které jste užil/a ve Vašem příspěvku. V rámci komunikace v českém jazyce se oslovujeme 5. pádem (vokativem). Tudíž ne pane Dolák, ale vážený pane Míčo. Některé věty jsou velmi neuctivé a urážlivé. Pan Míča má k lomu citový vztah a pouze upozornil na nekalé chování některých návštěvníků. Věta "To by jste snad zvládl" je hodně přes čáru. Napříště prosím pište své příspěvky pod pravým jménem. Za nic neříkající přezdívkou se potom může napsat cokoli. Děkuji.

Pane Dolák,dokážete taky dělat něco jiného ve prospěch obce než napsat že někdo špatně parkuje a nebo že Vám u baráku někdo dělá pořádek.Pana starosty se musím zastat, že to co on dělá pro obec zatím nikdo neohodnotil.Tak mu nepřidělávejte další praáci.A snažte se mu taky nějak pomoct ,třeba se souhlasem OU napsat a umístit tabulku, Na vlastní nebezpečí , nebo, Pozor padá  kámen.To by jste snad zvládl ?Děkujem za spolupráci.Sukýnka

Dobrý den pane starosto,špatně jste si přečetl moji zprávu,jasně tam je napsáno-poslední dobou a né že oní vím dlouhododě.Doufám,že teď už je mezi námi jasno a chápete proč jsem reagoval až teď,a nebo to mám chápat tak,že jsem měl raději držet ústa? Děkuji! V.M.

Dobrý den,chci se jen zeptat zda je možné odvážet kameny z lomu,zejména ty oblé,kulaté.Poslední dobou se tak děje.Důrazně chci připomenout,že se nejedná o lidi místní,ale cizí v autech.Mám dojem,že tyto kameny dokonce dolují a lehce by mohlo dojít k úrazu.Pokud by k takové věci došlo,kdo by nesl odpovědnost?Možná by bylo na místě tam umístnit ceduli s upozorněním na případné nebezpečí.V žádném případě nechci na nikoho žalovat,ale mně osobně se to zdá nemorální a takovouto přírodní zajímavost bychom si měly chránit. V.M.

Dobrý den , odvážení kamenů z lomu není povoleno a nechápu když o této situaci dlouhodobě víte proč neinformuje obecní úřad nebo mě osobně . Celou situaci budu řešit . 

Dobrý den, prosím o info.popelnice se platí na číslo účtu které je uvedené v kontaktech?dekuji

Dobrý den, všechny informace o zaplacení popelnic najdete zde na stránkách obce v části aktuality v pravém horním rohu klepněte na více a zobrazí se starší aktuality. Tam naleznete informace k placení.

Děkuji

Dobrý den všem, nedalo mi to a i já tedy vstoupím do diskuze, jakožto hlavní soused. Musím teda potvrdit,že s některými názory zde se převážně ztotožňuji. Ale na druhou stranu si myslím, že by bylo vhodné přijít za Jirkou a Danou a říct jim to osobně. Jsou hodní a přátelští lidé a pevně věřím, že vás nekousnou (možná ty psi :-) ) a že Vám všem určitě vyjdou vstříc a něco vymyslí. Mějte všichni hezký den. S pozdravem Jirák

Pane starosto,děkuji za odpověď ohledně desinfekce,jedině mě chybí nějaká informace o distribuci,kdo by to případně dodal,je li potřeba vlastní nádoba,zda se předem přihlásit a kde atd. Myslím si ,že by to zajímalo i další občany. V.M.

Dobrý den, co se týče distribuce dezinfekce budu  tento víkend obcházet obec ( dotazník na nádoby komun.odpadu) při tý příležitosti zjistím kdo by měl zájem. Dneska jsem potvrdit objednávku na  prázdné lahvičky  o objemu 100 ml a v počtu 50 ks , které dorazí příští týden . Pokud budete mít vlastní nádobu jsme v pondělí na úřadě, kde vám  zatím  odlejeme 100 ml na č.p. Když bude větší zájem můžeme objednat další. Přednost dostanou starší občané , kteří jsou v rizikový skupině. S pozdravem starosta obce Brloh

Dobrý den rozzlobený občane, nemyslela jsem si, že budu někdy řešit něco s anonymem. Pokud ke mně má někdo výhrady, budu ráda, když si to se mnou vyříká z očí do očí. A co se týká psů, ano štěkají, když někdo prochází kolem plotu nebo na cizí kočku - ostatně jako každý pes ve vesnici a v noci neštěkají. Jinak tato část obce už opravdu už není klidná. Od rána do večera a někdy i do rána tady odněkud řve rádio, případně diskotéka.

Jak jsem psala, ráda si s Vámi rozzlobený občane i s Vámi Mirku popovídám z očí do očí. Zdraví ŠinfeltováDobrý den, i já bych se ráda přimluvila k tomu zda by ta divoká zvěř nešla zkrotit, je to opravdu hlučné a obtěžující a hlavně každý den. Pokavaď majitele nezvládájí výchovu psů, nemají je co mít.

Dobrý den, ano pes prostě štěká tomu se nedá docela zabránit, ale dá se zabránit tomu aby ten pes poslouchal když ho majitel napomene aby přestal štěkat, ale to se bohužel neděje. Tady majitel bohužel poslouchá psa ne pes majitele.

Dobrý den, 
bohužel je pravda, že se nedalo jít na procházku s kočárkem na konec této vesnice, ty psi co vyvádějí to jsem v životě neviděla a samozřejmě mi vždy vzbudili dítě po náročném uspání. 
Opravdu to jiní psi ve vesnici nedělají.

Dobrý den, prosím Šinfeltovi zda by nemohli něco udělat s těma štěkajícíma psama. 
Ano, pes štěká, ale tohle je nezřízený řev divoké zvěře, nereagují ani na okřiknutí majitele. 
Ty psi štěkají neustále na cokoliv každý den, je to otravné a ruší to klid v této části vsi. Na jiném místě v Brlohu takový kravál není, jen tady.
Běžte se projít po vsi a uvidíte sami. Váš rozzlobený občan.

Dobrý den, ta situace se psama u Šinfeltu je už trošku dlouhodobá záležitost a bylo jen otázkou času, že někomu rupnou nervy. Ani se nedivím rozzlobenému občanovi, já sám se této části vesnice vyhýbám obloukem, aby mi nepraskla hlava.

Dobrý den .Chci se jen zeptat zda obec nárokovala nějaké tekuté desinfekční prostředky.V mnoha obcích v okolí je přímo rozvážejí do každé rodiny zcela zdarma.Nevím zda taková možnost existuje,ale každý by to i rád zaplatil jen  kdyby se dala sehnat. Děkuji. V.M.

Dobrý den,na úřadě jsme obdrželi dezinfekci na Covid -19 . Můžeme vám donést omezené množství 100 ml na číslo popisné. Podle potřeby můžeme objednat další .Bohužel nejsou k dispozici nádobky s rozprašovačem.

Dobrý den.

Chtěla bych taky něco napsat ohledně divadla kolem zaražených kolíků na obecním pozemku.
Toho si všímnete,ale koukněte se třeba co se v naší obci děje v této těžské době.Například v našem malém krámku paní Šinfeltová se o něj vzorově stará, což je přínos pro naše starší lidi ve vesnici,že nemusí za nákupem do města.Je zde bohatý sortiment zboží, že lecjaký obchod by mohl ve městě závidět
Velké poděkování Vám paní Danuše.

Dobrý den, Vaše hodnocení mě moc potěšilo a děkuji. 

Teď už jen věřím v to, až bude obecní úřad hledat někoho na udržování zeleně v obci,tak v tomto hojném počtu se přihlásíte.Též přeji hodně zdraví